Zdjęcia z pasterki

Parafia św. Jakuba Ap. w Częstochowie rozpoczęła świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego od modlitewnego czuwania przed Mszą Św. o północy. W parafialnej świątyni już o godz. 23.15 rozpoczęło się wspólne kolędowanie, odczytanie fragmentów Pisma Św. i duchowe przygotowanie do Uroczystej Pasterki.

Mszy Św. Pasterskiej przewodniczył ks. kan. Kazimierz Zalewski – proboszcz parafii św. Jakuba Ap. w koncelebrze Ks. Daniela Kusa – notariusza Kurii Metropolitalnej. W wygłoszonej homilii Ks. Zalewski przybliżył istotę i tajemnice obchodzonej Uroczystości, szczególnie akcentując aktualność przesłania z przed ponad 2000 lat w kontekście tylu miejsc w których obecnie prześladowani są chrześcijanie m.in. konfliktów w Aleppo, Iraku i Bliskim Wschodzie.

Szczególnym akcentem tegorocznej Pasterski była obecność twórców tegorocznej szopki bożonarodzeniowej na Placu Biegańskiego na czele z s. Mileną z Zespołu Nowej Ewangelizacji ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa, która towarzyszy osobom bezdomnym czy potrzebujących pomocy.

Po zakończeniu Mszy Św. w kościele, zgromadzeni kapłani, twórcy szopki i wszyscy obecni przeszli w procesji z figurą Dzieciątka Jezus, która złożono w szopce i na Placu, co jest symbolem rozpoczęcia Okresu Bożego Narodzenia.

Na zakończenie wszyscy obecni w radosnej atmosferze kolędowali i złożyli sobie życzenia świąteczne łamiąc się opłatkiem.

Autor zdjęć: Ewa Puchała

Tekst: Oskar Juchnik

/cytowane za http://archiczest.pl/news/bog-sie-rodzi/

Kto chciałby zobaczyć zdjęcia z Pasterki w 2016 roku, może zobaczyć je tutaj

Print Friendly, PDF & Email

Brak komentarzy

Komentarze są wyłączone

© Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętego Jakuba Apostoła w Częstochowie. Projekt i wykonanie ShockMedia.