Zaproszenie na film

Bardzo serdecznie chciałbym polecić i zachęcić do obejrzenia filmu pt. „Zerwany kłos”, który wszedł na ekrany kin 17 lutego bieżącego roku. Film można obejrzeć w kinie Cinema City Wolność, ul. Kościuszki 1/5. Warto go zobaczyć.

„Zerwany kłos” jest polskim filmem dramatycznym z 2017 roku. Powstał w oparciu o biografię polskiej błogosławionej Karoliny Kózkównej (2.08.1898 – 18.11.1914). Karolina była wychowana w głęboko wierzącej i religijnej rodzinie. Była szlachetną dziewczyną, praktykującą wiarę, pomagającą innym. W roku 1914 podczas I wojny światowej w okolice Tarnowa dotarli rosyjscy żołnierze, wówczas szesnastoletnia Karolina broniąc swojej wiary i niewinności, poniosła śmierć męczeńską. Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił ją błogosławioną 10 czerwca 1987 r. w Tarnowie.

Fabułę filmu dopełnia historia Teresy, która nosiła w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina. Karolina staje przy niej, aby ukazać jej sens dalszego życia. „Zerwany kłos” jako film religijny niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią. Piękną postacią jest także kapłan, ówczesny proboszcz.

Film został wyprodukowany przez Fundację Lux Veritatis przy wsparciu Telewizji Trwam. Twórcami filmu są studenci i absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Nadmienić należy, że reżyserem filmu jest Witold Ludwig, absolwent Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, nasz parafianin. Po obejrzeniu tego filmu czuję się zobowiązany złożyć serdeczne gratulacje reżyserowi a także gratuluję Jego Rodzicom, którzy mieszkają w naszej parafii; cieszcie się sukcesami swojego syna.

Print Friendly, PDF & Email

Brak komentarzy

Komentarze są wyłączone

© Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętego Jakuba Apostoła w Częstochowie. Projekt i wykonanie ShockMedia.