Zwiedzanie Muzeum Monet i Medali św. Jana Pawła II

Członkowie Oddziału Akcji Katolickiej przy Parafii Świętego Jakuba Apostoła w Częstochowie w dniu 29.04.2017r odwiedzili Muzeum Monet i Medali Świętego Jana Pawła II. Był to czas pełen wdzięczności za pontyfikat Świętego Jana Pawła II, przeżywany wspólnie z innymi parafianami oraz z sympatykami parafii.

Obecność w tym miejscu była nieprzypadkowa. Po upadku systemu komunistycznego, kiedy rozpoczął się nowy etap w historii Polski i Kościoła, Papież Jan Paweł II kilkakrotnie upominał się o reaktywowanie w kraju struktur Akcji Katolickiej. To dzięki Ojcu Świętemu, od ponad dwudziestu lat działalność Akcji Katolickiej może przynosić owoce.

Papież Jan Paweł II na spotkaniu z przedstawicielami włoskiej Akcji Katolickiej w 2002 roku powiedział: „«Duc in altum» (’Wypłyń na głębię’) Akcjo Katolicka, nie lękaj się! Należysz do Kościoła i jesteś w sercu Pana, który wciąż kieruje twoje kroki ku nigdy nie przewyższonej nowości Ewangelii. Wiedzcie, że Papież Was wszystkich, należących do tego chwalebnego Stowarzyszenia wspiera na tej drodze modlitwą, a zachęcając gorąco do wytrwania w przyjętych zobowiązaniach, wszystkim Wam z serca błogosławi”. I dziś te słowa przekonują o ogromnym wsparciu Świętego Jana Pawła II, które jest tak bardzo potrzebne, skoro jesteśmy powołani, aby „przynosić owoc obfity”.

Z wielką radością podziwiano ekspozycje monet, medali, oraz co najważniejsze – relikwii związanych z osobą Świętego Jana Pawła II. Zwiedzanie zakończono rozmowami przy kawie i kremówkach. Ten wyjątkowy czas w Muzeum, wpisał się w nasze duchowe przygotowanie w związku z podjętymi krokami do ustanowienia Świętego Jana Pawła II za patrona Akcji Katolickiej w Polsce.

Święty Janie Pawle II módl się za nami, wolni od lęku chcemy wypłynąć na głębię!

Kilka zdjęć z pobytu w muzeum można zobaczyć tutaj.

Tekst i zdjęcia: Monika Karoń-Dróżdż.

Print Friendly, PDF & Email

Brak komentarzy

Komentarze są wyłączone

© Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętego Jakuba Apostoła w Częstochowie. Projekt i wykonanie ShockMedia.