JASEŁKA 2018 – relacja

JASEŁKA W KOŚCIELE ŚW. JAKUBA APOSTOŁA
„WTEDY, JEST BOŻE NARODZENIE”

W tegorocznych Jasełkach wystawionych w kościele Św. Jakuba Ap. – w niedzielę 14 stycznia 2018 roku – wzięło udział ponad trzydzieści osób. Oprócz kapłana wystąpili: cała rodzina (rodzice z trzema córkami), dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 40 z kl. 3, 4 i 5 oraz gimnazjalna młodzież i ze szkół średnich.

„Aktorzy” wcielili się, nie tylko w tradycyjne role jak: Maryja i św. Józef, czy pasterze i mędrcy; lecz także w kilku świętych, którzy wzięli udział w niebiańskiej naradzie. Debata świętych została zwołana na prośbę aniołów, którzy chcieli pocieszyć zmartwionego św. Mikołaja. Wspólnie w towarzystwie Maryi i św. Józefa, zastanawiali się, co należałoby zrobić, by ludzie już tak nie grzeszyli.

Do Jezusa, otoczonego opieką Maryi i św. Józefa, dotarli oczywiście pasterze i mędrcy, a zaraz po nich dzieci i młodzież, których doprowadził „Mały Książę”. Rodzinę do Betlejem przyprowadziła bł. Franciszka Siedliska – założycielka sióstr nazaretanek. Na końcu przybyli święci ze swoimi modlitwami i Bożonarodzeniowym orędziem.

Św. Jan Paweł II skierował do Najświętszej Rodziny modlitwę za rodziny, aby młode pokolenie znajdowało w nich mocne oparcie dla swojego człowieczeństwa i rozwoju w prawdzie i miłości.

Na koniec św. Matka Teresa z Kalkuty w swoim przesłaniu przypomniała wszystkim obecnym, kiedy jest prawdziwe Boże Narodzenie.

Powiedziała:

 Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.

 Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie.

 Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei „więźniom”, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie.

 Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie.

 Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie. Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.

/tekst s. Grażyna, zdjęcia ks. Stanisław/

FOTO

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Brak komentarzy

Komentarze są wyłączone

© Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętego Jakuba Apostoła w Częstochowie. Projekt i wykonanie ShockMedia.