Duszpasterze

Proboszcz Ks. Kazimierz ZALEWSKI

  • mgr teol.; kanonik RM
  • święcenia kapłańskie 30.05.1982 r.;
  • w parafii od 2016 roku;
  • od 1 września 2016 roku proboszcz;
  • tel. (34) 324-11-87; kom. 792 220 472
  • mail.; [email protected]

Wikariusze:

Ks. Wojciech Bartłomiej TORCHALSKI

  • mgr lic.,
  • święcenia kapłańskie 22.05.2010;
  • w parafii od 2013;
  • tel. 606 923 451 
  • mail. [email protected]

Ks. Mariusz Stefan NABIAŁEK

  • mgr lic.,
  • święcenia kapłańskie 26.05.2007;
  • w parafii od 2017;
  • tel.  531 404 888
  • mail. [email protected]

 w domu parafialnym mieszkają: 

Ks. Stanisław Antoni MENDAKIEWICZ

  • lic. pr. kan., kanonik honorowy Kolegiackiej Kapituły Zawierciańsko-Żareckiej;
  • Sędzia Sądu Metropolitalnego w Częstochowie
  • święcenia kapłańskie przyjął 21 maja 1972;
  • w parafii od 1986 roku;
  • od 1 lipca 2011 roku do 31 sierpnia 2016 roku proboszcz;
  • od 1 września 2016 roku emeryt
  • mail. [email protected];

Ks. prałat Marian SZCZERBA

  • prałat, mgr lic.,
  • święcenia kapłańskie 25.05.1980
  • Wikariusz Generalny; Kanclerz Kurii Metropolitalnej;
  • tel. (34) 361-29-22

Ks. Daniel KUSA

  • mgr lic.,
  • święcenia kapłańskie 07.06.2003
  • Notariusz Kurii Metropolitalnej;
Print Friendly, PDF & Email
© Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętego Jakuba Apostoła w Częstochowie. Projekt i wykonanie ShockMedia.