Ogłoszenia parafialne

7. NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 lutego 2017 r.

 1. „Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski” (Mt 5,48). Nasza wiara jest wymagająca, jasno i wyraźnie sformułowana. Jezus oczekuje od swych wyznawców dążenia do doskonałości. Msza św. uczy zaś, jak tę doskonałość osiągnąć. Wsłuchajmy się więc w Słowo Boże skierowane do każdego z nas.
 2. W tym tygodniu w liturgii będziemy  obchodzić :
  w środę – Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
  w czwartek – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest nowy numer tygodnika „Niedziela” . Tam m.in.: „Trudno uwierzyć, że w XXI wieku istnieje i kwitnie niewolnictwo. Liczbę współczesnych niewolników szacuje się na 27 milionów. Są przymuszani do żebractwa, są wykorzystywani seksualnie, sprzedawani do wojska i w celach matrymonialnych, pozbawiani organów. Każdy może dołączyć do modlitewnej akcji, sieć Bakhita zaprasza: www.siecbakhita.com”.
  „Od 1983 r. w Lourdes zgłoszono ponad 7 tys. przypadków uzdrowień, a ponad 2 tys. z nich uznano za niewytłumaczalne z punktu widzenia medycyny. – Lourdes jest i pozostanie wyjątkowym miejscem uzdrowień – mówi francuski lekarz dr Theillier”.
 4. W naszych kinach można obejrzeć dobre, religijne filmy: „Ziemia Maryi” i „Zerwany kłos”.
 5. W sobotę od 10.00 dyżur pełni radca prawny.
 6. W minionym tygodniu  przeszli  z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności  śp. : Dariusz Kubiak i Wiesław Pączek . Módlmy się o Boże Miłosierdzie dla nich. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 7. Życzymy wszystkim wiele Bożego błogosławieństwa na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia.

ks. Proboszcz

Print Friendly
© Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętego Jakuba Apostoła w Częstochowie. Projekt i wykonanie ShockMedia.