Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 marca2017 r.

 1. Rozpoczynamy dzisiaj drugą niedzielę Wielkiego Postu. Pan Jezus prowadzi nas razem z apostołami Piotrem, Jakubem i Janem na górę Tabor. „Tam przemienił się wobec nich”. Przemienienie Jezusa było przygotowaniem uczniów na ciemność krzyża. Także nas Jezus pragnie przygotować na cierpienie Wielkiego Piątku. 
 2. Dzisiejszą 2. Niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy jako niedzielę Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, wspierającego polskich misjonarzy w ich działalności charytatywnej, społecznej i kulturowej. Po każdej mszy św. jest okazja ,aby złożyć do puszek ofiarę jako pomoc kościołowi w świecie.
 3. Dziś po Mszy św. o godz.18.30 druga katecheza  przygotowująca   osoby  dorosłe do  sakramentu bierzmowania.
 4. Aby pogłębić ducha wielkopostnej pokuty zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę  o godz. 16.15. Podczas tego nabożeństwa zbieramy ofiary na Grób Pański. A w każdy  piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.00. Za pobożny udział w Gorzkich żalach i Drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. W najbliższy poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
 6. W poniedziałek -13 marca zapraszamy rodziców i dzieci klas III na spotkanie o godz.18.30 bezpośrednio na plebanię. Natomiast za tydzień , 20 marca rodziców i dzieci z klas II  na Mszę św. o godzinie 18.30 , po której na plebanii odbędzie się spotkanie formacyjne oddzielne dla rodziców i dzieci. 
 7. W środę  po Mszy św. swoje miesięczne  zebranie mają członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej . Zapraszamy też sympatyków.
 8. W piątek z racji trzeciego  piątku  miesiąca o godz.18.30  Msza św. o Miłosierdziu Bożym z Koronką.
 9. Od 1 marca w charakterze Organisty pracuje w naszej parafii  Pan Artur Magacz .Polecamy Go waszym modlitwom i życzliwemu  przyjęciu.   Osoby chętne do śpiewu  zapraszamy na próby;  w poniedziałek  chór męski , a w piątek chór mieszany.
 10. Są  do  nabycia  świece , paschaliki – Wielkanocne  a w przyszłą niedzielę baranki.
  W ubiegłym tygodniu odeszli   z naszej wspólnoty parafialnej: Andrzej Berent   i  Andrzej Piekarski. Wieczny odpoczynek  racz im dać Panie….
 11. Wszystkim życzymy  dobrej niedzieli i obfitego w łaski Boże  tygodnia.

 

ks. Proboszcz

Print Friendly
© Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętego Jakuba Apostoła w Częstochowie. Projekt i wykonanie ShockMedia.