Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Adwentu, 17 XII 2017 r.

Dzisiejsza, trzecia niedziela Adwentu nazywana jest w tradycji Niedzielą Radości. Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.

Dziś rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Prowadzi  je  Ks. Kanonik  Bogdan Żurek, emerytowany proboszcz  parafii  w Lubojnie, a wikariusz naszej parafii w latach 1974 – 1981. Serdeczni  Go witamy w naszej wspólnocie i prosimy o wygłoszenie nauk rekolekcyjnych. Program rekolekcji jest w gablocie z ogłoszeniami. Skorzystajmy z łaski tych dni. Spowiedź święta będzie we wtorek w godz. 6.30 – 10.00 oraz 16.30 – 19.00, Tych, którzy nie pracują prosimy, aby skorzystali z Sakramentu Pokuty i Pojednania  rano. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.

Roraty – adwentowe czuwanie i oczekiwanie z Najświętszą Maryją Panną na Boże Narodzenie – są odprawiane  o godz. 7.00 i 17.00 dla dzieci w kaplicy na plebanii.

W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w środę
20 XII. Prosimy już zgłaszać ich w zakrystii bądź w kancelarii.

Opłatki świąteczne  oraz  świece Caritas  można nabywać w kościele – zakrystii a w ciągu tygodnia w kancelarii. Płomień każdej wigilijnej świecy daje szansę na lepszą przyszłość dzieciom z ubogich rodzin w naszej Ojczyźnie. „Miłosierdzie jest jedno” okażmy je  nabywając świecę i w ten sposób dajmy świąteczną radość każdemu dziecku.

W przyszłą niedzielę z racji przypadającej wigilii świąt Bożego Narodzenia, Msze św. odprawione będą o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 12.30. Nie będzie Mszy św. popołudniowej i wieczornej.

Do wieczności odszedł: Stefan Gawin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

[Tekst ogłoszeń przysłał na stronę ks. Mariusz Nabiałek]

Print Friendly, PDF & Email
© Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętego Jakuba Apostoła w Częstochowie. Projekt i wykonanie ShockMedia.