Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA PALMOWA – 9 kwietnia2017 r.

 1. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  Niedziela Palmowa jest obchodzona jako Światowy Dzień Młodzieży na poziomie diecezjalnym. Centralne obchody XXXII Światowego Dnia Młodzieży  w Bazylice Katedralnej rozpoczną się o godz. 14.00. Dzisiaj przeplata się radość z uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy z opisem Jego męki i śmierci. Naszym królem jest Jezus, co wyznajemy śpiewem, trzymając w rękach palmy. Bądźmy przy Jezusie nie tylko w chwilach chwały ale i cierpienia. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Przeżyjmy go godnie i po chrześcijańsku. Zgromadźmy się licznie w świątyni, zwłaszcza w trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę, by podjąć refleksję nad tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
 2. Wielki Czwartek. W kościołach parafialnych jest celebrowana tylko jedna Msza  święta – Msza Wieczerzy Pańskiej – na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa; w naszym kościele będzie clebrowana o godz. 18.30 . Po Mszy św. adoracja do godz. 22.00.
  Ci, którzy nie będą mogli uczestniczyć we Mszy Wieczerzy Pańskiej, będą mieli możliwość przyjęcia Komunii świętej o godz. 700 ;7.30 ; 8.00; 8.30; 9.00. W tym też czasie będzie okazja do spowiedzi świętej.
  Natomiast w Archikatedrze o godz. .10.00  ks. Arcybiskup Wacław Depo wraz z kapłanami odprawi Mszę krzyżma; podczas której kapłani odnowią przyrzeczenia oraz zostaną poświęcone oleje, które są używane przy udzielaniu sakramentów: chrztu, bierzmowania, namaszczenia chorych oraz święceń prezbiteratu.
 3. Wielki Piątek. Nie celebruje się Mszy świętych. Przez cały dzień trwa adoracja. O godzinie 15.00 Droga Krzyżowa i Nowenna przed Świętem Miłosierdzia.  
  Liturgia Męki Pańskiej będzie celebrowana o godz. 18.30. Ofiary, które złożymy przy adoracji krzyża będą przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Poza Liturgią nie udziela się Komunii świętej. Po Wieczornej Liturgii: przeniesienie Najświętszego   Sakramentu do Grobu Pańskiego, śpiew Gorzkich Żali i całonocna adoracja przy Grobie Pańskim .Porządek adoracji jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami i na drzwiach kościoła. W Wielki Piątek obowiązuje nas ścisły post tj. jeden posiłek do syta i dwa lekkie posiłki przy zachowaniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ścisły post obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 lat a nie ukończyli jeszcze 60 roku życia. Wstrzemięźliwość obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.
  Spowiedź święta od  godz. 21.00 do 1.00.
 4. Wielka Sobota – przez cały dzień adoracja przy Grobie Pańskim. Liturgia Wigilii  Paschalnej o godz. 20.00. zakończy się  procesją rezurekcyjną. Na Liturgię przynosimy świece – „pascha liki” zaopatrzone w okapniki. W tym dniu,  jak każe wielowiekowa tradycja, święcimy pokarmy na stół wielkanocny od godz. 9.00 do 15.00. Będzie okazja do podzielenia się z biednymi. Wystawimy kosz na dary żywnościowe i puszkę na ofiary dla biednych.
  Okazja do spowiedzi św. od  godz. 15.00  do 16.00.
 5. Niedziela Zmartwychwstania. Msze św. w naszym kościele o godzinie 6.00; 7.30; 9.30; 11.00; 12.30; 17.00 i 18.30.
 6. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę kancelaria nie będzie czynna.
 7. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: Krystyna Żmijowska  i  Elżbieta Przygoda.       

 Tekst Ogłoszeń Parafialnych podaje: ks. Proboszcz; Mail:  [email protected]

Print Friendly, PDF & Email
© Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętego Jakuba Apostoła w Częstochowie. Projekt i wykonanie ShockMedia.