Ogłoszenia parafialne

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE: 18 III 2018 (V Niedziela Wielkiego Postu)

Kolejna niedziela Wielkiego Postu jest dla nas wezwaniem do nawrócenia. Jezus mówi:  „Jeśli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie samo jedno, ale jeśli obumrze przynosi plon obfity.” Tak samo i nasze serca muszą się przemienić, abyśmy nie upatrywali największej wartości w dobrach tego świata ale zwrócili się ku Bogu. Chodzi przecież o nasze zbawienie. Niech wyśpiewany dzisiaj refren psalmu „Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste” będzie wyrazem pragnienia naszego nawrócenia.

Witamy w naszej parafii Ks. Kanonika  Mariusza Bakalarza V- ce Kanclerza Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, który poprowadzi parafialne rekolekcje. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w nich. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się w gablotach, na stronie internetowej oraz jest do zabrania ze stolików. Rekolekcje to czas zatrzymania przed Bogiem, aby owocniej przeżywać naszą wiarę w codzienności. Każdy katolik powinien przynajmniej  przed ważnymi świętami przeżyć rekolekcje. Wykorzystajmy ten czas łaski ofiarowany nam w parafii. Módlmy się o dobre  ich przeżycie: o światło Ducha Świętego dla nas i rekolekcjonisty. Spowiedź św. z udziałem zaproszonych kapłanów w środę – 21 marca. Nie odkładajmy tego sakramentu na ostatnie dni przedświąteczne. We wtorek i środę na zakończenie rekolekcji taca będzie na cele rekolekcjonisty, jako forma podziękowania. Módlmy się też za dzieci ze SP nr 40, które od poniedziałku 19.03 do środy  21.03 będą również przeżywały swoje rekolekcje, a rodziców prosimy o przypilnowanie swoich pociech.

W dni rekolekcyjne tj. w poniedziałek, wtorek i środę Kancelaria Parafialna będzie czynna od godz. 16.30.do 17.30.

Spotkanie rodziców dzieci klas III (pierwszokomunijnych) w najbliższy wtorek ze względu na rekolekcje nie odbędzie się.

Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. O 18.30 Msza Św. zbiorowa za zmarłych solenizantów, można dodać intencje.

Dzisiaj można nabyć tzw. paschaliki – Wielkanocne Dzieło Caritas. Za tydzień natomiast, będzie można nabyć wielkanocne baranki, które poświęcimy w wielką sobotę.

W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00, i 18.00 a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.15 . Za udział w nabożeństwach pasyjnych i odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy.

W piątek, w godzinach rannych, odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych, których nie odwiedzamy w I piątki, a których prosimy zgłosić w kancelarii najpóźniej do środy.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. będą święcone gałązki palm. O godz. 11.00 procesja z palmami wokół kościoła. Niedziela  Palmowa jest Światowym Dniem Młodzieży, dlatego nasza młodzież jest zaproszona do Katedry. Obchody XXXIII ŚDM rozpoczną się o godz. 14.00 w auli katedralnej koncertem i programem ewangelizacyjnym przygotowanym przez Wyrwanych z Niewoli – dwóch młodych ludzi, którzy dzielą się swoją wiarą i talentem szczególnie wśród ludzi młodych.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na prace przy naszym kościele. Taca inwestycyjna z drugiej niedzieli miesiąca wynosiła 5390 zł. Niech Bóg wynagrodzi szlachetne serca.

Print Friendly, PDF & Email
© Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętego Jakuba Apostoła w Częstochowie. Projekt i wykonanie ShockMedia.